Sahne Akademi Performans

Ses-Nefes Terapisi

SES-NEFES TERAPİSİ

Ses Terapi
Ses telleri hastalıkları, nodül oluşumu ve konuşma bozukluklarında kekemelik dil diş ve ses pozisyon bozukluğu gibi durumlarda, ses teli ameliyatı sonrası tedavi amaçlı yapılan çalışmadır. Çok fazla konuşmayı gerektiren meslek grupları için ses sağlığı korumaya yönelikte yapılır.

Nefesle Dönüşüm
Nefes almak doğumdan ölüme kadar sayısız kere yaptığımız eylem hayatla ölüm arasındaki tek bağ insanların her duygu durumunda aldıkları nefesin değişmesi, nefesin fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal faydalarını yaşamak için doğru nefes tekniklerini kullanmak ve bunu bir yaşam şekli haline getirmek çok önemli. Yapılan bilimsel çalışmalarda %90’na yakın kişinin solunum kimyasını bozacak şekilde limitleyici nefes aldığı tespit edilmiştir. Hayatınız da hem fiziksel hem de ruhsal açıdan fark yaratacak olan bu çalışma yeni bir başlangıç olacak. Kendin için bir şey yap ve nefes al…

Nefes Terapi
Hayat ile insan arasında doğumdan ölüme kadar bir bağ olan nefesin doğru kullanımını öğrenmeyi amaçlayan anatomik ve ruhsal bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan etkili bir yöntem olan nefes terapi beden ve ruh sağlığı bütünlüğünü sağlar. Yüksek tansiyon hastalığı, diyabet, panik atak, depresyon gibi rahatsızlıklarda olumlu sonuçlar verir.

Kendini Bulmak
Sürekli kendini arar insan, bilerek ya da bilmeden hep kendine seyahat eder. kendini bulmak için farklı yollar dener, üzülür yıpranır. ama dönüşüm kaçınılmazdır. İşte o noktada bazen kötü gibi görünse de aslında yine insanı dönüştürmek için bazı olaylar yaşanır. Kaybedersin, tamam bitti dediğin zaman hiç bitmediğini ve hala yola devam ettiğini görürsün. Kendini bulmak için çıktığın bu yolda yaşama başladığın o ilk an aldığın ilk nefes sana rehberlik edecektir. Sen de kendini bulmak ve öze seyahat etmek için nefeste kal ve doğru nefes ile dönüşümü başlat.